O naszej firmie
Od kilku lat działalność Spółdzielni ukierunkowana jest na handel detaliczny oraz produkcję masarni i piekarni.

Masarnia Gminnej Spółdzielni "Sapomoc Chłopska" w Baranowie jest prężnie działającą firmą na terenie gminy Baranów i powiatu wytwarzająca wyroby tradycyjne. Zakład składa się z ubojni i przetwórni. Obecnie zatrudnia 5 pracowników.

Produkcja tych wyrobów nadal odbywa się według tradycyjnych receptur z lat 60-tych. Proces ich wytwarzania oparty jest na tradycyjnej metodzieprzekazywanej z pokolenia na pokolenie, z zachowaniem wszystkich etapów produkcji. To decyduje o wspaniałej jakości tych wyrobów,specyficznym i delikatnym smaku. Zakład mięsny posiada własną ubojnię, dzięki czemu mamy wysokojakościowe świeże mięso i wędliny. Część mięsa trafia do produkcji wędlin oraz na zaopatrzenie naszych sklepów. Zaufaniem obdarzają nas szkoły, przedszkola oraz inne instytucje.

Spośród szerokiej gamy wyrobów masarskich w 2006 i 2008 r. trafiło na listę 6 produktów tradycyjnych.

"Szynka nadwieprzańska", "Baleron Nadwieprzański", "Boczek Nadwieprzański","Polędwica Nadwieprzańska", "Kiełbasa Nadwieprzańska", "Kaszanka Nadwieprzanka". Czynimy starania by na tej liscie znalazły się jeszcze inne nasze produkty tradycyjne.

Produkcja wędlin odbywa się zgodnie z zasadami dobrej praktyki produkcyjnej i higienicznej (HACCP). Naszymi priorytetami w produkcji masarniczej jest przede wszystkim wysoka jakość produktów oraz tradycyjny sposób wykonywania. Wędzenmie odbywa się w tradycyjnej komorze wędzarniczej za pomocą drewna olchowego lub dębowego.

Wędzonki produkuje się z mięsa z dodatkiem soli peklującej. Do kiełbas i podrobów stosuje się naturalne dodatki jak: pieprz naturalny, czosnek, cebula, jałowiec,

Masarnia Gminnej Spółdzielni „Samopoc Chłopska” w Baranowie, 2019
"Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:Europa inwestujaca w obszary wiejskie". Publikacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.